رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ثبت نام

نمونه سوالات ادبیات

ادبیات از جمله دروسی است که بین تمامی رشته ها مشترک بوده و یک درس عمومی محسوب می شود. گفته شده که در کنکور سراسری ۱۴۰۰، ادبیات از اولین دروس عمومی بوده که دارای ضریب ۴ برای تمامی رشته ها از جمله تجربی، ریاضی، هنر و انسانی می باشد که در کنکور شما با ۲۵ سوال ادبیات مواجه شده و برای پاسخ به آنها تنها ۱۸ دقیقه زمان دارید.

تسلط بر ادبیات و نمونه سوالات ادبیات برای داوطلبانی که قصد قبولی و تحصیل در رشته و دانشگاه خوبی را دارند، شانس بالایی را به همراه می آورد. ادبیات تنها به حفظیات محدود نمی‌شود و شما برای تسلط بیشتر باید با تمارین زیادی سر و‌کار داشته باشید که حل نمونه سوالات ادبیات از جمله کارهای لازم جهت کسب نتیجه مطلوب شماست. دات رخ با جمع آوری نمونه سوالات ادبیات موضوعی در پایه دوازدهم نه تنها شما را به تسلط کافی جهت موفقیت می رساند بلکه شما با خرید این نمونه سوالات می توانید با شیوه طرح سوالات نیز آشنا شوید زیرا که سوالات ما کاملا مشابه کنکور است.

پایه تحصیلی
رشته ریاضی

رشته تجربی

رشته انسانی
پایه دوزادهم

آیا حل نمونه سوالات ادبیات میتواند در کنکور موثر باشد؟ 

باید گفته شود که تسلط بر هر درسی در گرو تمرین بیشتر جدا از مطالعه ی کتاب است. شما وقتی مطلبی از کتاب را می خوانید شاید به خوبی در ذهن شما ثبت شود اما وقتی با سوالات مربوط به آن رو به رو میشوید به دلیل عدم آشنایی شما با نحوه طرح سوال، امکان اینکه در پاسخ به مشکل بخورید وجود دارد. تنها راه حل برای این مسئله این است که شما با تمرین هر چه بیشتر و حل نمونه سوالات ادبیات بتوانید با شیوه طرح سوالی که طراح برای شما در نظر دارد آشنا شوید و به گونه ای بتوانید از آنها هوشمندانه تر عمل کنید. 

اگر در مورد خرید نمونه سوالات ادبیات شک دارید باید بگوییم که در این مقطع شما باید به یک سیستم اعتماد داشته باشید و این اعتماد با کسب آشنایی بیشتر در مورد یک مجموعه امکان پذیر است. مجموعه دات رخ این نگرانی را برای شما بر طرف می کند زیرا نمونه سوالات ادبیات موضوعی طراحی شده برای پایه دوازدهم توسط اساتیدی مجرب و تایید شده ای طراحی شده است که کاملا مشابه سوالات کنکور بوده و با کمی جستجو‌ در میابید که قیمت نمونه سوالات ادبیات نسبت به دیگر موسسات و‌مجموعه ها پایین تر است.

این قیمت به معنای پایین بودن سطح نمونه سوالات ادبیات نیست بلکه دات رخ قصد دارد تا تمامی دانش آموزان امکان خرید آنها را داشته باشند و عدالت میان همگی محصلان بر قرار شود. پس با توجه به ضریب و اهمیت این درس، شک نکنید که حل نمونه سوالات ادبیات تاثیر به سزایی در کنکور شما خواهد داشت. 

این درس به دلیل اهمیتی که در رتبه سازی برای شما دانش آموزان دارد، باید برای موفقیت در آن به سوالات خارج از کتاب ادبیات بپردازید تا بخش عظیمی از گزینه ها را یافت کنید و همیشه به یاد داشته باشید که خط به خط خواندن کتاب، تنها به میزان گیرایی شما کمک میکند نه موفقیت صد در صد.

مثال واضحی که میتوان زد در مورد قرابت معنایی است که اگر مفهوم دو‌ کلمه را تنها از حفظ باشید باید صد بیت دیگر را نیز حفظ کنید اما اگر آن را به صورت مفهومی و‌ قابل درک با حل تمرین برای خود جا بیاندازید دیگر نیازی به حفظ حجم انبوهی از مطالب نمی باشد. نمونه سوالات ادبیات موضوعی دات رخ دارای چند سر فصل اصلی از جمله لغت، آرایه ۱، تناسب مفهمومی و ‌قرابت معنایی، دستور، تاریخ ادبیات، املا و ... است که از مهم ترین قسمت ها جهت مطالعه و‌ تمرین می باشد. 

نکات قابل توجه در نمونه سوالات ادبیات

زمانی که شما از تسلط کامل بر روی یک مطلب درسی اطمینان حاصل کنید، تاثیر به سزایی در کاهش استرس شما نیز مشاهده میشود و با اعتماد به نفس بیشتری به پاسخ سوالات میپردازید. درست است که خواندن کتاب یک اصل مهم جهت یادگیری است اما به تنهایی نمیتواند آرامش خاطر و تسلط را به شما بدهد.

با حل نمونه سوالات ادبیات شما با آمادگی کامل در شرایطی که مطالب کاملا در ذهن شما ثبت شده اند حاضر می شوید و با خیال راحت به پاسخ می پردازید. تمامی نمونه سوالات ادبیات دات رخ شبیه سوالات کنکور بوده که در زمینه ادبیات موضوعی برای پایه دوازدهم نیز طراحی شده است.

این پایه از پایه های پر چالش و‌ مهمی برای دانش آموزان عزیز است و همانطور که گفته شد با توجه به تاثیر درس ادبیات در رتبه سازی و ضریبی که در تمامی رشته ها به صورت یکسان دارد، حل نمونه سوالات ادبیات پایه دوازدهم را نادیده نگیرید و با توجه به سر فصل های گفته شده که از جمله مهم ترین عنوان ها در کسب قبولی می باشند می توانید به تسلط کافی و موفقیت در آزمون دست پیدا کنید.

تکنیک های مطالعه ادبیات

چند تکنیک برای مطالعه بهتر ادبیات موضوعی وجود دارد که عبارتند از تسلط بر قرابت معنایی، تسلط بر آرایه ادبی، توجه به بودجه بندی ها، حفظ کامل تاریخ ادبیات، لغت و املای کلمات  که تمامی این نکات را در مجموعه ما طبق سر فصل های گفته شده می توان یافت کرد. به یاد داشته باشید که مطالعه حجم زیادی از مطالب کتاب نه تنها برایتان به اندازه کافی موثر نمی باشد بلکه موجب خستگی شما میشود. اکثر دانش آموزان زمانی که به آزمون نزدیک تر است را برای مطالعه انتخاب میکنند که هم با تنگی وقت مواجه شده و هم از مطالعه اینهمه مطلب مهم جا می مانند. 

باید بهینه مطالعه کردن و سپس حل تمارین را یک اصل مهم برای خود تلقی کرده تا در مواجهه با این آزمون سرنوشت ساز به موفقیت هر چه بهتر دست پیدا کنید. با تمامی نکات ذکر شده قصد داریم اهمیت این سال تحصیلی و‌تاثیر آن در آینده شما را برایتان بازگو کرده و بگوییم هدف دات رخ نیز رساندن شما به همان جایگاهی می باشد که تنها رضایت خود شما را به دنبال خواهد داشت زیرا با بر قراری امکان خرید این نمونه سوالات ادبیات برای هر قشر و هر سطح از دانش آموزی، تمامی شما عزیزان را به نتایج مطلوب و‌ دلخواه خود برساند.