رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ثبت نام

نمونه سوالات ریاضی

درس ریاضی از جمله مهمترین دروس دوره دبیرستان و کنکور سراسری به شمار می آید. یکی از ملزومات به دست آوردن تسلط کافی در این درس حل نمودن نمونه سوال ریاضی است. دات رخ با همکاری اساتید با تجربه مجموعه ای از نمونه سوالات ریاضی مختلف و کاملا تالیفی را در اختیار شما دانش آموزان عزیز قرار داده است. در ادامه تمامی نمونه سوال های ریاضی با جواب موجود در دات رخ را همراه با جزئیاتی از قبیل تعداد سوالات ، نام استاد طرح کننده سولات، تعداد سوالات و غیره می توانید مشاهد نمایید:

پایه تحصیلی
رشته ریاضی

رشته تجربی
پایه دهم
پایه یازدهم
پایه دوزادهم

تمامی نمونه سوالات موجود در دات رخ بر اساس استانداردهای معتبر طراحی شده و دانش آموز می تواند به این اطمینان دست یابد که با دیدن و حل نمودن چند نمونه سوال مختلف در یک بخش خاص، می توان به تسلط کافی در تمامی جنبه های آن موضوع خاص رسید. نمونه سوالات ریاضی موجود در دات رخ کاملا تالیفی بوده و تنها در این سایت عرضه می شوند.

علاوه بر این تمامی نمونه سوال های ریاضی دارای جواب تشریحی هستند که توسط خود مولف سوال (اساتید با تجربه) نوشته شده اند و تمامی زوایای سوال مورد بررسی قرار گرفته اند. در هر نمونه سوال می توان پیش نمایشی از چند سوال ابتدایی موجود را به صورت رایگان مشاهده نمود و با سبک کلی سوالات آشنا شد.

در این صفحه نمونه سوالات ریاضی دور دوم متوسطه به صورت کلی نمایش داده شده اند و برای فیلتر نمودن نتایج می توان آن ها را بر اساس سال تحصیلی و رشته فیلتر نمود تا فقط نتایج مورد نظر شما را به نمایش بگذارد.

نمونه سوال ریاضی دهم

ریاضی دهم از جمله مهم ترین دروس سال دهم و کل دوره دوم متوسطه است، در این درس دانش آموزان با مفاهیم به صورت تخصصی تر برخورد می کنند و دیدی کلی از آنچه در آینده باید از رشته ریاضی داشته باشند به دست خواهند آورد.

از نکات مهمی که دانش آموزان در این مقطع باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند، تغییر نحوه مطالعه مطالب است. در دوره اول متوسطه مطالب از لحاظ مفهومی مقداری ساده تر هستند و دانش آموزان در بسیاری از موارد میتوانند با تنها خواندن کتاب و جزوات درسی به درک درست و درنتیجه آن نمره خوب دست پیدا کنند. اما دور دوم متوسطه خصوصا سال دهم به دلیل تغییر در نحوه ارائه و عمق مفاهیم اهمیت ویژه ای برای دانش آموزان دارد. برای پیدا نمودن تسلط کافی در این زمینه حل نمودن و دیدن سوالات مختلف و استاندارد امری گریز ناپذیر است.

نمونه سوالات ریاضی دهم موجود در دات رخ با هدف عمق دادن به مطالعات دانش آموز و تثبیت آنها توسط اساتید برتر این رشته طراحی شده اند. نمونه سوالات ریاضی دهم علاوه بر اینکه دانش آموز را برای امتحانات درون مدرسه ای آماده می کنند، پایه ای قوی و مناسب را می سازند و باعث می شوند تا در آینده دانش آموز درس ریاضی را بهتر و عمیق تر بفهمد و در نتیجه آن نتیجه بهتری در امتحانات نهایی و کنکور بگیرد.

نمونه سوال ریاضی یازدهم

سال یازدهم با توجه به اینکه سال پیش از کنکور سراسری است از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. تسلط کافی در مباحث سال یازدهم پایه کنکوری قوی را در رشته های مختلف است. برای به دست آوردن تسلط کافی استفاده از نمونه سوالات ریاضی یازدهم تالیفی و استاندارد بسیار مهم و حیاتی است.

با یک چرخ ساده در اینترنت می توان نومنه سوالات بسیاری برای ریاضی یازدهم پیدا نمود، اما نکته مهم این است که استاندارد بودن سوالات باید حتما مورد توجه قرار گیرد. عدم استفاده از نمونه سوال ریاضی استاندارد از درک درست مطالب جلوگیری نموده و می تواند دانش آموز را به مسیر اشتباه راهنمایی کند. که در نتیجه آن به نتیجه درستی در امتحانات نهایی و کنکور نخواهد انجامید.

نمونه سوالات ریاضی دوازدهم

سال دوازدهم قطعا مهمترین سال دوره دوم متوسطه و کل دوران تحصیل برای هر دانش آموز است. امتحانات نهایی و کنکور که در پایان این سال انجام می شوند، آینده تحصیلی دانشگاهی و حتی شغلی بسیاری از افراد را تعیین می کنند،. حرکت درست در این مسیر برای رسیدن به نتیجه دلخواه مستلزم حل نمونه سوالات استاندارد و مطابق با آخرین تغییرات امتحانات نهایی و کنکور است.

سوالات متداول در مورد نمونه سوالات ریاضی

چرا قیمت نمونه وسال ریاضی موجود دات رخ ارزان تر از سایر سایت ها و موسسات آموزشی است ؟

هدف دات رخ ایفای نقش در عدالت تحصیلی است تا تمامی دانش آموزان سرزمینمان بتوانند به آسانی منابع معتبر و دست اول در دسترس باشند. خوشبختانه اساتید هماکر دات رخ نیز همگی به این نکته ایمان داشته و اطلاعات خود را با کمترین هزینه در اختیار دانش آموزان عزیز قرار می دهند.

برای تسلط در یک مبحث خاص حل کردن چند نمونه سوال کافی است ؟

تمامی نمونه سوالات ریاضی موجود در دات رخ کامل و جامع بوده و تا حد امکان تمامی جوانب و زوایای مبحث مورد نظر را پوشش می دهند. دانش آموز برای انتخاب نمونه سوال ریاضی باید تسلط خود بر موضوع، استاد، سطح نمونه سوالات وبرخی فاکتورهای دیگر را مدنظر قرار دهد. از آنجایی که هر نمونه سوال توسط یک استاد خاص طراحی می شود، مشاهده سایر سوالات با واب نیز خالی از لطف نیست اما قطعا لازم نیست تمام آنها بررسی شوند.

چگونه مطمئن شویم نمونه سوال ریاضی درست را انتخاب نموده ایم ؟

برای انتخاب نمونه سال ریاضی مناسب باید چند نکته را مدنظر قرار داد: 1 – استاد طراح سوال 2- مبحث مورد نظر 3- تعداد سوالات 4- جامع بودن سوالات 5- سطحی که دانش آموز در آن قرار دارد.