رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ثبت نام

نمونه سوالات زیست

زیست و نمونه سوالات زیست از جمله دروس و سوالات بسیار شیرین و‌ پر اهمیت برای کنکوری های عزیز و‌ دانش آموزان به خصوص در رشته تجربی است که از دروس تخصصی و مهم این رشته به حساب می آید. اگر با بکار گیری روش های مناسب بتوانید خود را به تسلط کامل در این درس برسانید به گونه ای می توان گفت زحمت ۱۲ سال تحصیلی شما به بهترین شکل نتیجه خواهد داد و سرنوشت خود را به کلی تغییر می دهید.

همگی می دانید که خواندن کتاب به تنهایی نمی تواند پاسخ گوی زحمات شما جهت یادگیری درس زیست باشد و برای تسلط بیشتر شما نیاز به حل تمارین گوناگون و حل نمونه سوالات مختلف زیست دارید اما کیفیت نمونه سوالات نیز حائز اهمیت است.

دات رخ خیال شما را از این بابت راحت کرده و‌ با ارائه بهترین نمونه سوالات زیست در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم در بهترین کیفیت شما را به موفقیت در مسیرتان می رساند.

پایه تحصیلی
رشته تجربی
پایه دهم
پایه یازدهم
پایه دوازدهم

تاثیر حل نمونه سوالات زیست در کنکور:

همانطور که گفته شد درس زیست به گونه ای در کنکور شما تاثیر دارد که با زدن درصد بالایی از این درس به بهترین شکل آینده خود را رقم خواهید زد. زیست هم از جمله دروسی است که نمی‌توانید با حفظ کردن به موفقیت کامل در آن برسید زیرا این درس کاملا یاد گرفتنی است و برای یادگیری هرچه بهتر باید روشی فراتر از حفظ مطالب کتاب پیش بگیرید.

شما پس از خواندن هر مطلبی اگر به حل تمارین و نمونه سوالات آن درس بپردازید شک نکنید که موفقیت شما در آن درس حتمی می باشد. با حل نمونه سوالات زیست دات رخ، مطالب کاملا در ذهن شما ثبت شده و زمانی که شما از یادگیری یک درس مطمئن شوید با اعتماد به نفس بیشتری به جلسات امتحانی رفته و همین موضوع خیال شما را جهت کسب نتیجه مطلوبتان راحت می کند.

علاوه بر این ها شما برای موفقیت در کنکور نباید فقط از نوع مطالب با خبر شوید بلکه باید شیوه طرح سوالات زیست را نیز یک نکته مهم برای خود قرار دهید که آشنایی با آن شیوه ها یک کلید مهم جهت موفقیت شما است. لازم به ذکر است که نمونه سوالات زیست دات رخ زیر نظر بهترین و مجرب ترین اساتید زیست کشور طراحی شده تا خیال شما را جهت داشتن کیفیت مناسب سوالات زیست راحت میکند.

همچنین نمونه سوالات زیست دات رخ کاملا مشابه سوالات کنکور بوده تا در صورت آشنایی با شیوه طرح سوالات، شما را به نتیجه دلخواه برساند. نمونه سوالات زیست در سه پایه دهم، یازدهم و‌ دوازدهم طراحی شده تا شما بتوانید خود را از پایه قوی کرده و به تسلط کامل بر مطالب این درس برسید.

ضریب هر درس با توجه به رشته و‌ اختصاصی بودن یا عمومی بودن آن درس تعیین می شود که درس زیست در کنکور رشته تجربی دارای ضریب ۴ است و همینطور که پیداست از اهمیت ویژه ای برخوردار است. داوطلب کنکور تجربی که قصد قبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی را دارد در این زیر گروه به دلیل اختصاصی بودن درس زیست، این درس دارای ضریب ۱۲ است که اگر داوطلب بتواند زیست خود را در کنکور ۱۰۰ درصد بزند بدون شک در رشته های ذکر شده شانس و امکان قبولی و‌ تحصیل را دارد.

اما این تنها در گفته آسان است و صد درصد زدن زیست یک پشتکار بسیار قوی می خواهد. اما مگر می شود تلاشی بدون نتیجه باقی بماند؟ همچنین یک عمل غیر ممکن نیز نیست تا شما را از رسیدن به آن نا امید کند و این پشتکار شماست که شما را به تمامی اهدافتان می رساند.
شما به راحتی می توانید با حل هر چه بیشتر نمونه سوالات زیست و تمارین مورد نظر شانس قبولی و‌موفقیت خود را افزایش داده و با کمی سختی کشیدن در سال های دبیرستان که سال های بسیار پر چالشی هستند، خستگی خود را با گرفتن نتیجه دلخواهتان جبران کنید.

آینده و‌ هدفی که در ذهن خود می سازید در گرو تلاش فراوان شماست که این تلاش ها تنها با به کار گیری روش های مناسب و‌ درست نتیجه می دهند. به یاد داشته باشید که تمامی نکات این درس قابل توجه هستند و‌ باید به تسلط کافی در همگی مطالب آن برسید پس کل کتاب را خوانده و به حل نمونه سوالات آن بپردازید و چیزی را حذف نکنید.

شما توانایی قبولی در رشته های خوب با داشتن درصد زیست بالای ۵۰ را نیز دارید که همین نیز امری پر تلاش می باشد. پس بهترین راه است است که حدود ۱۱ تا ۱۶ ساعت در هفته را به خواندن زیست اختصاص دهید.  یادتان باشد هدف از گفتن تمامی این مطالب این است که شما آن ها را جدی بگیرید تا با گرفتن نتیجه تنها موجب خوشحالی و رضایت خودتان شوید. شاید سوال های گوناگونی در ذهن شما به وجود بیاید که آیا خرید نمونه سوالات دات رخ نتیجه می دهد؟ از کجا معلوم که کیفیت آن دلخواه من باشد؟ تاثیر این نمونه سوالات چقدر است و هزاران سوال دیگر.

باید گفته شود که دات رخ تنها هدفی که دارد ایجاد عدالت میان دانش آموزان است زیرا قیمت نمونه سوالات ما از سایر موسسات پایین تر بوده تا همگی امکان دسترسی به آن را داشته باشند و همانطور که گفته شد طراحان سوال، اساتید مجربی هستند که با شبیه سازی سوالات به کنکور بتوانند شما را در مسیر موفقیت همراهی کنند.

اهمیت حل نمونه سوالات زیست در پایه های مختلف

نمونه سوالات زیست در پایه های مختلف دارای بودجه بندی جدا و اهمیت جدا است که ما در اینجا این موارد را برای شما مطرح می کنیم.

نمونه سوال زیست دهم

دهم پایه ای ترین مقطع برای شما می باشد که شروع به تحصیل در رشته مورد نظر خود کرده اید. پس چه بهتر است اگر از همینجا به تقویت خود کمک کرده تا نه تنها در سال های آینده راحت تر باشید بلکه به موفقیت مورد نظر خود نیز برسید. حل نمونه سوال زیست دهم در کنار مطالعه این درس روشی فوق العاده برای موفقیت شما می باشد.

نمونه سوال زیست یازدهم

در این مقطع میانی ، مطالب گذشته با حل تمارین در ذهن شما ثبت شده اند و حال باید به ثبت مطالب جدیدی بپردازید که حل نمونه سوال زیست یازدهم نیز یک روش موثر جهت یاد گیری شما عزیزان است.

نمونه سوال زیست دوازدهم

در این مقطع پر چالش که علاوه بر کنکور با امتحانات نهایی نیز سرو‌کار دارید باید از هیچ تلاشی فرو‌گذار نکنید و‌یادتان باشد مطالب درسی به تنهایی شما را به نتیجه مورد نظر نمیرساند. اگر در کنار مطالعه درس به حل نمونه سوال زیست دوازدهم که دات رخ برای شما در نظر گرفته نیز بپردازید، موفقیت شما در این درس و‌کنکور حتمی می باشد.