رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ثبت نام

نمونه سوالات شیمی

کنکوری های عزیز و دانش آموزان دبیرستانی باید پیش از هرچیزی ، روش های مطالعه و‌ تاثیر آن ها بر یادگیری را به خوبی بشناسند. کسانی که در رشته تجربی و ریاضی تحصیل می کنند به این نکته توجه کنید که درس شیمی و نمونه سوالات شیمی از جمله دروس مهم به حساب می آید چرا که ضریب آن در کنکور ریاضی ۳ و در کنکور تجربی ۲ می باشد.

پس باید علاوه بر اینکه شما در خواندن این درس به مهارت رسیدید به حل نمونه سوالات شیمی در رشته های ریاضی و تجربی برای پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم نیز اقدام کنید. حل نمونه سوال به طور کلی موجب تثبیت مطلب در ذهن، افزایش سرعت یادگیری، آشنایی با نمونه سوالات شیمی موجود در کنکور و افزایش اعتماد به نفس می شود که مجموعه دات رخ با یک برنامه درست و توسط اساتیدی مجرب، بهترین نمونه سوال های شیمی را جمع آوری کرده تا به نتیجه مطلوب خود در زمینه کنکور دست پیدا کنید.

برای مشاهده نمونه سوال مورد نظر خود از باکس زیر می توانید انتخاب کرده و سوالات خود را در پایه مربوطه دانلود کنید.

پایه تحصیلی
رشته ریاضی

رشته تجربی
پایه دهم
پایه یازدهم
پایه دوزادهم

اهمیت حل نمونه سوالات شیمی در کنکور

شیمی درسی با بار مفهومی زیاد و نسبتا سخت است که میزان سختی آن تاکنون در کنکور سیر صعودی داشته و آخرین درس کنکور است. شما در کنکور تجربی و‌ ریاضی با ۳۵ تست مواجه خواهید شد که برای هر تست ، تنها ۱ دقیقه فرصت دارید که مجموع میشود ۳۵ دقیقه.

پس باید آنقدر در تست زنی مهارت پیدا کنید که نه تنها سوالات شیمی را به خوبی جواب داده بلکه مدیریت زمانی داشته باشید تا فرصت شما از دست نرود.

پایه این درس در کنکور، شیمی ۲ می باشد  که دارای فصل هایی با مطالب مهم و‌ پر بار است. شما در شیمی ۲ با حفظیات زیادی سر و ‌کار دارید که مطالعه کتاب به تنهایی شما را به تسلط کامل در آن مطلب درسی نمی رساند. لذا شما باید برای قوی کردن پایه خود نه تنها کتاب را مطالعه کرده بلکه به حل نمونه سوالات شیمی پایه یازدهم بپردازید که مطلب در ذهن شما کاملا بنشیند. پس اگر توانستید در شیمی ۲ به درصدی از تسلط برسید یک فرصت عالی برای کسب رتبه خوب پیش روی شماست. شیمی ۳ بر خلاف شیمی ۲ دارای مسائل حل کردنی بسیاری است که باید علاوه بر حفظیات خود، بر روی محاسبات ریاضی و حل مسائل تمرکز زیادی کنید.

اینجاست که اهمیت حل نمونه سوالات شیمی به شما کمک شایانی میکند زیرا حل مسائل با خواندن امکان پذیر نیست بلکه با حل تمارین است که می توانید خود را قوی کنید. نمونه سوالات شیمی دات رخ به شما کمک می کند که مطلب مطالعه شده با مرور شدن به خوبی به خاطر شما سپرده شود و با شیوه طرح سوالات مختلف آشنا شوید.

لازم به ذکر است که درصد بالایی از سوالات شیمی دات رخ در کنکور مشاهده شده که این موضوع گویای صحت و اعتبار مجموعه دات رخ است. شما با خرید نمونه سوالات شیمی( در سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم موجود است) نه تنها پایه خود را قوی کرده بلکه فرصت طلایی کسب رتبه دلخواه خود را خواهید داشت.

سخت بودن سوالات شیمی در کنکور نشان از اهمیت زیاد آن در بالا بردن رتبه شما می باشد و به همین دلیل است که رقابت در کنکور نیز سنگین می شود. درست است که باید در تمامی دروس به حد تعادلی از تسلط برسید اما قبولی در دانشگاه خوب و رشته ی خوب، تلاش زیادی میطلبد. همچنین اگر قصد تحصیل صرفا در خود رشته شیمی را دارید که باید به اصطلاح کتاب و مطالب آن را قورت بدهید و تمامی این موفقیت ها در گرو تمرین هر چه بیشتر شما می باشد.

با ذکر کردن سختی ها قصد نداریم شما را بترسانیم بلکه می خواهیم طوری تلاش کنید که نتیجه آن تنها منجر به رضایت خودتان خواهد بود. 

تاثیر نمونه سوالات شیمی در پایه های مختلف

برای یادگیری هر چه بهتر یک مطلب درسی، خواندن قدم به قدم و شروع از پایه یک اصل مهم برای ثبت مطلب در ذهن می باشد. فراموش نکنید که اگر پایه خود را مخصوصا شیمی که یک درس نسبتا سخت است قوی نکنید، توانایی یادگیری حجم زیادی از مطالب در سال آخر را طبیعتا نخواهید داشت پس چه بهتر است اگر از همان ابتدا مطالب را به خوبی به خاطر سپرده تا در آخر با انبوهی از سوالات و‌ مطالب رو به رو نشویم.

نمونه سوال شیمی دهم نوبت اول و نوبت دوم

با توجه به مطلب ذکر شده از اهمیت پایه در یادگیری با خبر شدیم که دهم در اصل  شروع تحصیل شما در رشته و‌ ورود به دبیرستان است. پی اگر از همینجا در کنار کتاب درسی تان به حل نمونه سوالات شیمی پایه دهم نیز بپردازید قطعا موفقیت لازم را کسب خواهید کرد. 

 

نمونه سوال شیمی پایه دهم

نمونه سوال شیمی پایه دهم

 

نمونه سوال شیمی یازدهم نوبت اول و نوبت دوم

پایه یازدهم، پایه پیش از نهایی است که در این سال میانی مطالب از سال پیش سخت تر شده که حل نمونه سوالات شیمی یازدهم امکان بالا بردن سطح علمی را به شما میدهد. 

 

نمونه سوال شیمی پایه یازدهم

نمونه سوال شیمی پایه یازدهم

 

نمونه سوال شیمی دوازدهم نوبت اول و نوبت دوم

حال به که این پایه پر چالش که امتحانات نهایی و سپس کنکور پیش روست می رسیم، باید از آمادگی نسبتا خوبی بر خوردار باشیم تا در این موارد به مشکل نخوریم. در این دوره شما با مطالبی که از قبل ذخیره کرده اید باید تلاش خود را در یادگیری مطالب جدید نیز بیشتر کرده و حل نمونه سوالات شیمی دوازدهم شما را نحوه سوالات طرح شده در کنکور و‌امتحانات نهایی آشنا میکند. 

 

نمونه سوال شیمی پایه دوازدهم

نمونه سوال شیمی پایه دوازدهم

 

سرفصل های موجود در نمونه سوالات شیمی نوبت اول

برای معرفی نمونه سوالات شیمی دات رخ در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم چند نمونه از سر فصل ها را نام می بریم تا با آشنایی کامل به خرید آنها بپردازید. این سر فصل ها عبارتند از: رد پای گازها، گیاهان الفبای هستی، شیمی جلوه ای از هنر، مولکول ها در خدمت تندرستی، در پی غذای سالم و سایر سرفصل ها. تنها هدف مجموعه دات رخ بر قراری عدالت میان دانش آموزان است تا همگی توانایی کسب موفقت را داشته باشند. به همین دلیل است که هزینه خریداری نمونه سوالات ما از بسیاری از موسسات دیگر پایین تر بوده تا همگی امکان خریداری آن را داشته باشند و نتیجه های خوبی را دریافت کنند چرا که اعتبار دات رخ در این زمینه ثابت شده است.