رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ثبت نام

نمونه سوالات فیزیک

دانش آموزان محصل در رشته ریاضی و‌ فیزیک باید بدانند که درس فیزیک و نمونه سوال فیزیک از جمله دروس بسیار مهم در کنکور بوده و از تاثیر به سزایی برخوردار است.داوطلبین عزیز باید بدانید که تمرین، یک اصل مهم جهت یادگیری شماست و باید با شیوه های گوناگون تست زنی آشنایی کامل داشته باشید تا قادر به کسب نتیجه مطلوب شوید. بدون شک مطالعه حجم انبوهی از مطالب موجود در کتاب ( هرچند که مطالعه کتاب بسیار مهم است) اما با سختی هایی مواجه بوده که مجموعه دات رخ توانسته با جمع آوری نمونه سوالات فیزیک پایه دهم، یازدهم و دوازدهم تا حدی زیادی از این سختی ها بکاهد تا علاوه بر راحتی، از کسب نتیجه مطلوب نیز اطمینان خاطر داشته باشید. 

شما می توانید برای دانلود نمونه سوالات فیزیک پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم در رشته های ریاضی و تجربه از باکس زیر نمونه سوال مورد نظر خود را انتخاب و دانلود کنید

اهمیت حل نمونه سوالات فیزیک در کنکور

همانطور که گفته شد، درس فیزیک از جمله درس هایی است که در کنکور از اهمیت بالایی برخوردار است. پس با توجه به ضریب آن که در تجربی ۲ و ‌در ریاضی ۳ است به اهمیت این درس پی می بریم و باید تلاش خود را در یادگیری هر چه بهتر آن انجام دهیم. حل نمونه سوالات فیزیک نه تنها موجب مرور درس برای شما می شود بلکه می توانید با شیوه طرح سوال به خصوص در امتحانات نهایی آشنا شوید.

اگر برای موفقیت در کنکور و‌ امتحان نهایی ، فقط سال دوازدهم را برای درس خواندن انتخاب کنید با مشکل مواجه خواهید شد. پس بهتر است ابتدا با حل نمونه سوال فیزیک دهم شروع کرده و سپس سراغ نمونه سوال فیزیک یازدهم و نمونه سوال فیزیک دوازدهم بروید تا قدم به قدم جلو رفته و از پایه خود را قوی کنید. اینگونه هر اطلاعاتی که از پیش داشته این در ذهن شما ته نشین میشود و نتیجه عالی آن را به خوبی مشاهده میکنید.

خرید نمونه سوالات فیزیک

خرید نمونه سوالات فیزیک امری عاقلانه برای پیشرفت است که برای آن هزینه زیادی را متحمل نخواهید شد که شما را در آنچه می خواهید یاری می کند. همچنین نمونه سوالات فیزیک دات رخ دارای اعتباریست که نگرانی شما را بابت گرفتن نتیجه از بین می برد زیرا که تمامی آنها در کنکور و سوالات نهایی مشاهده شده است.

دبیرستان دوره ایست که نباید از هیچ تلاشی برای خود دریغ کنید و هر آنچه از شما بر می آید نشان دهید زیرا این دوره، یک دوره سرنوشت ساز برای شما عزیزان خواهد بود. محصلان در رشته تجربی و‌ ریاضی بدانند که تعداد سوالات تست فیزیک در کنکور ریاضی ۴۵ و در تجربی ۳۰ تست است. اگر در رشته تجربی هستید و قصد قبولی در رشته های خوب پزشکی مانند دندانپزشکی را دارید، فراموش نکنید که فیزیک از آن دسته درس هایی است که باید بالا بزنید.

حرکت شناسی، دینامیک، کار و انرژی، فشار و الکتریسیته ساکن مباحث فیزیک سختی هستند که در کنکور با آن ها مواجه خواهید شد که باید تمرکز خود را به خوبی روی انها گذاشته تا از نتیجه خوبی بهره مند شوید.  

آیا حل نمونه سوالات فیزیک به تنهایی کافی است؟ 

توجه داشته باشید که اگر حل نمونه سوالات فیزیک، مهم ترین اصل جهت موفقیت در این درس نباشد، از مهم ترین  اصول برای نتیجه گیری بهتر می باشد . درست است که نباید تمرکز خود را فقط روی حل نمونه سوالات بگذارید اما یادتان باشد اکثر موفقیت شما در گرو همین روش است.

خرید نمونه سوالات مجموعه دات رخ که در پایه های دهم، یازدهم و‌دوازدهم طراحی شده نه تنها بسیار به سوالات اصلی شباهت دارد بلکه توانسته رضایت عده ی زیادی را جلب کند.

نمونه سوال فیزیک دهم

مقطع دهم در اصل شروع تحصیل در رشته منتخب شما و ورود به دبیرستان است. می توان گفت این دوره برای شما پایه محسوب می شود که باید حل نمونه سوالات فیزیک دهم را جزو برنامه درسی خود قرار دهید تا مطالب در ذهن شما ثبت شوند. 

نمونه سوال فیزیک یازدهم: 

پایه یازدهم مقطع پیش از کنکور است. شما هرچه تسلط خود را بر مطالب درسی از پایه های پیشین قویتر‌ کنید با موفقیت بیشتری رو‌به رو خواهید شد. مجموعه دات رخ نمونه سوالات فیزیک یازدهم را نیز مانند دیگر پایه ها توسط اساتید مجرب به گونه ای طراحی کرده که پایه شما را به بهترین شکل قوی میکند. 

نمونه سوال فیزیک دوازدهم: 

پیدا کردن نمونه سوال فیزیک دوازدهم از هر جایی امکان پذیر است اما آیا همگی منجر به نتیجه مطلوب می شوند؟ یادتان باشد استاندارد بودن هر یک از این سوالات یک شرط مهم می باشد زیرا که پایه دوازدهم حیاتی ترین پایه بوده. زیرا شما با امتحان نهایی و‌سپس کنکور مواجه هستید که باید از صحت و‌ استاندارد نمونه سوالاتی که دریافت می کنید، با خبر شوید. 

سوال های موجود در مورد نمونه سوالات فیزیک

سوال : دلیل ارزان بودن قیمت نمونه سوالات فیزیک دات رخ نسبت به دیگر سایت ها  چیست ؟ 

پاسخ : هدف دات رخ ایفای نقش در عدالت تحصیلی است تا تمامی دانش آموزان سرزمینمان بتوانند به آسانی منابع معتبر و دست اول نمونه سوالات فیزیک دسترسی داشته باشند. خوشبختانه اساتید دات رخ نیز همگی به این نکته ایمان داشته و اطلاعات خود را با کمترین هزینه در اختیار دانش آموزان عزیز قرار می دهند.

سوال : برای تسلط در یک مبحث خاص حل کردن چند نمونه سوال درس فیزیک کافی است ؟

پاسخ : به دلیل جامع بودن نمونه سوالات فیزیک دات رخ، میتوان گفت تمامی جنبه های درسی را در بر میگیرد. دانش آموز برای انتخاب نمونه سوال فیزیک باید تسلط خود بر موضوع، استاد، سطح نمونه سوالات و برخی فاکتورهای دیگر را مدنظر قرار دهد.از آنجایی که هر نمونه سوال توسط یک استاد خاص طراحی می شود، مشاهده سایر سوالات با واب نیز خالی از لطف نیست اما قطعا لازم نیست تمام آنها بررسی شوند.

سوال : چگونه مطمئن شویم نمونه سوال فیزیک درست را انتخاب نموده ایم ؟

پاسخ : برای انتخاب نمونه سوال فیزیک مناسب باید چند نکته را مدنظر قرار داد: 1 – استاد طراح سوال 2- مبحث مورد نظر 3- تعداد سوالات 4- جامع بودن سوالات 5- سطحی که دانش آموز در آن قرار دارد.

سرفصل های نمونه سوالات فیزیک دات رخ

ما در سایت دات رخ نمونه سوالات فیزیک متنوعی را از اساتید مختلف برای شما تهیه کرده ایم که شما می توانید سر فصل مهم زیر را در نمونه سوالات ما مشاهده کنید :

انبساط و‌ قانون گازها، گرما و ‌دمای تعادل، کار و‌ انرژی، پایستگی انرژی، چگالی ماده و ‌فشار، مغناطیس، خازن، تعادل و ‌تکانه و هزاران مبحث دیگر.